Bezpečnostní kamera s výdrží baterie až 365 dní

0
1675

Kickstarter, crowdfundingová platforma, která slouží pro zafinancování zajímavých projektů, představila tento rok projekt bezdrátové kamery EverCam, za jejímž vznikem stojí startup Eufy. Tato společnost již stihla vybrat pomocí Kickstarter k 29. 4. 2018 přes 1,5 milionu dolarů (v přepočtu přibližně 31,5 milionů Kč) z minimální požadované hranice 50 tisíc dolarů (1 milion Kč). A to díky výjimečnosti této kamery. Tvůrci EverCam totiž slibují budoucím majitelům výdrž baterie až 365 dní na jedno nabití. Eufy chce tuto jedinečnou bezpečnostní kameru uvést na trh v září letošního roku.

EverCam představuje bezpečnostní kameru, která vyniká nejen svým designem, ale, a to především, svými vlastnostmi. Výdrž baterie až 1 rok podtrhuje Full HD video a sledování obrazu v reálném čase. Nemožnost nahrávání 24/7 pak vyvažuje nejen dlouhodobá výdrž, ale také okamžitá detekce pohybu, detekce člověka a funkce rozpoznání tváře pro zachycení nejdůležitějších událostí a vyloučení planých poplachů způsobených například projížděním automobilů či malými zvířaty. Kamera navíc nevyžaduje složitou instalaci, protože je zcela bezdrátová a díky jejímu speciálnímu povrchu ji bude možné umístit téměř kdekoliv bez náročných úprav interiéru či exteriéru.

Nejdelší výdrž baterie na světě

Při vývoji kamery spolupracovali tvůrci s předním specialistou na nabíjecí technologie Anker. Cílem bylo vytvořit kameru s nejdelší výdrží baterie na světě, což se tvůrcům, zdá se, podařilo. Zatímco ostatní kamery vydrží v současnosti na jedno nabití přibližně 2 měsíce, EverCam slibuje výdrž 365 dní. V úsporném režimu tvůrci uvádí výdrž dokonce až 3 roky.

Funkce rozpoznání obličeje

EverCam bude v rámci funkce rozpoznání obličeje využívat tří kroků – detekce pohybu pomocí PIR; rozpoznání, zda se jedná o člověka nebo ne; identifikace osob dle databáze. Po zjištění pohybu nebo identifikaci osoby EverCam tuto skutečnost oznámí majiteli. Všechna tato zpracování probíhají v řádu několik sekund a majitel tak bude mít okamžitý přehled o dění ve střeženém prostoru. EverCam navíc umožňuje volbu vlastní úrovně zabezpečení a oznámení.

Na základě trojfázového procesu analýzy pohybu slibují tvůrci až o 95% méně falešných poplachů.

Excelentní sledování prostoru

Širokoúhlý objektiv s úhlopříčkou 140° poskytne panoramatický výhled pro snadné sledování prostoru. Špičkový senzor Sony Exmor navíc nabídne sledování videa ve Full HD s vysokou ostrostí během dne i noci bez okolního šumu.

Vysoká odolnost a snadná propojitelnost se smartphonem majitele

Kompozitní materiál ASA, ze kterého je kamera vyrobena, nabízí bezkonkurenční pevnost a ochranu. EverCam tak bude možné používat pro instalaci v interiéru i exteriéru. Tvůrci totiž slibují nejen teplotní odolnost, v rozmezí od -20°C do 50 °C, ale také 100% voděodolnost.

Zabudovaný mikrofon umožní snadnou komunikaci s osobou, která se bude nacházet v blízkosti EverCam. Rozšíří se tak možnosti komunikace, i když majitel nebude přítomen ve střeženém objektu. Propojení bude realizováno zcela jednoduše pomocí smartphonu. Propojitelnost se smartphonem zajistí vyvinutá aplikace, skrze kterou bude možné nejen komunikovat, ale také sledovat obraz snímaný kamerou, spravovat všechny funkce EverCam a získávat veškerá upozornění, ať už bude majitel kdekoliv.

Bezpečnost na prvním místě

Eufy zvolila pro ochranu EverCam před mechanickým poškozením či zničením integrovanou 100decibelovou sirénu. Data zachycená kamerou EverCam jsou zajištěna pomocí 128bitového šifrování AES. Přístup k záznamům navíc vyžaduje přítomnost microSD karty* v základové stanici, ke které je vlastník zaregistrován a přihlášen. To znamená, že k datům má přístup pouze vlastník, nikdo jiný. Základová stanice navíc vydrží až 2 dny bez napájení z elektrické energie.

Eufy se dále pyšní výhodou jednorázové investice do EverCam. Vše potřebné je zahrnuto v prvotním nákupu a neexistují další poplatky spojené s užíváním EverCam. Balení, které obsahuje dvě kamery má cenu stanovenou na 329 dolarů (v přepočtu přibližně 6900 Kč). Vlastník navíc získává i možnost poskytnutí cloudového úložiště za příplatek 2,99 dolarů (přibližně 60kč) na měsíc za kameru. Eufy při spuštění prodeje slibuje dostupnost nejen na americkém kontinentě, ale také v 28 státech Evropy, včetně Velké Británie.

Jestliže tvůrci EverCam dodrží stanovené cíle, můžeme již letos na podzim se těšit na další krok ve vývoji bezdrátového sledování prostoru.

* MicroSD karta 16 GB je dodávána k EverCam v rámci nákupu zdarma.

Autor: Michaela Pavlů

Zdroje:

[1] EverCam: The Wirefree Security Cam with 365-Day Battery Life. Kickstarter [online]. [cit. 2018-04-29]. Dostupné z: https://www.kickstarter.com/projects/1116368506/evercam-the-wirefree-security-cam-with-365-day-bat

[2] Bezpečnostní kamera EverCam s roční výdrží baterie vybrala na Kickstarteru přes 1,2 milionu dolarů. Czechcrunch [online]. [cit. 2018-04-29]. Dostupné z: https://www.czechcrunch.cz/2018/04/bezpecnostni-kamera-evercam-s-rocni-vydrzi-baterie-vybrala-na-kickstarteru-pres-12-milionu-dolaru/

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here