Chytrý dveřní zámek Xiaomi Aqara

0
1584

Zejména při zabezpečování vstupů do svých rodinných domů hledají majitelé efektivní řešení, které ovšem není příliš finančně náročné. Částečným řešením může být chytrý zámek Aqara, na jehož výrobě se podílela i celosvětově známá společnost Xiaomi. Zámek nemůže sice zcela nahradit kvalitu bezpečnostních dveří, které zaručují vyšší úroveň zabezpečení majetku, ale může se stát ideálním řešením pro ty, kteří si nemohou finančně náročnější bezpečnostní dveře dovolit, a přesto chtějí svůj domov zabezpečit.

Chytrý zámek Aqara je možné instalovat na kterékoliv dveře. Umožňuje tak majitelům zabezpečit jednu místnost anebo rovnou celý dům. Osoba si pak může při vstupu vybrat ze čtyř možností ověření své identity a to použití otisku prstu, číselného kódu, identifikační karty anebo tradičního fyzického klíče. Pro prokázání se pomocí snímání otisku prstu je zámek vybaven technologií, která je bezpečnější a efektivnější než optické snímání. Aqara zámek navíc umožňuje při použití číselného kódu zadat náhodná čísla před a za skutečný číselný kód. Snižuje se tím riziko odpozorování vstupního hesla při vstupu více než jedné osoby. Chytrý dveřní zámek je schopen si zapamatovat až 100 otisků prstů, 25 číselných kódů a 100 identifikačních karet. Zároveň se majitel nemusí strachovat o zablokování dveří, protože i proti tomuto je zámek Aqara chráněn.

Součástí zámku Aqara je i Wi-Fi modul, díky kterému je možné sledovat záznamy o odemknutí dveří kdykoliv a kdekoliv. Zároveň je podporována i možnost nastavení automatického uzamykání. Chytrý zámek je kompatibilní s operačními systémy Android (verze 4.4 a vyšší) a iOS (verze 8.0 a vyšší). Napájení zámku je zajištěno pomocí AA baterií.

Výrobci zámku Aqara deklarují životnost až 100 000 odemknutí, voděodolnost, protipožární odolnost a výdrž v rozsahu teplot od -10 do +55 stupňů Celsia. Instalace chytrého zámku Aqara není časově náročná a vše potřebné je dodáváno společně s dveřním zámkem, včetně napájecích baterií. Chytrý zámek Xiaomi Aqara za cenu přibližně 300 euro (v přepočtu zhruba 7500 Kč) je ideálním řešením pro ty, kteří chtějí zajistit svůj majetek, ale zároveň nemohou investovat do nákladných zabezpečovacích systémů.

Autor: Michaela Pavlů

Zdroje:

[1] Xiaomi [online]. Peking (Čínská lidová republika), 2018 [cit. 2018-09-18]. Dostupné z: https://www.mi.com

[2] AQara [online]. Shenzhen (Čínská lidová republika): Lumi United Technology Co., 2018 [cit. 2018-09-18]. Dostupné z: https://www.aqara.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here